Financieel, juridisch en fiscaal advies &
administratieve ondersteuning voor
ondernemers en particulieren

eHerkenning in 2020 nog niet verplicht voor btw-aangifte

Bron: SRA 

Voor het indienen van de btw-aangifte is dit jaar nog geen eHerkenning vereist. Dit blijkt uit antwoorden van staatssecretaris Vijlbrief op Kamervragen.

Verplichting uitgesteld

eHerkenning zou vanaf 1 januari 2020 verplicht worden voor het doen van de aangifte vennootschapsbelasting en loonheffing. Voor de loonheffing is inmiddels echter besloten tot uitstel tot 1 juli, voor ondernemers die hiervoor eHerkenning niet eerder gebruikt hebben. Voor de aangifte vennootschapsbelasting kunnen belastingplichtigen zelf uitstel aanvragen.

eHerkenning

eHerkenning is een veilig gedigitaliseerd communicatiemiddel waarmee inmiddels met enige honderden overheidsinstanties gecommuniceerd kan worden. Het gebruik ervan is echter niet kosteloos.

Niet-verplicht voor de btw

Genoemde verplichtingen hebben vanwege de kosten inmiddels tot veel ophef geleid. Daarom heeft staatssecretaris Vijlbrief de Tweede Kamer bij brief nader geïnformeerd. In deze brief staat ook dat de verplichting tot gebruik van eHerkenning dit jaar nog niet wordt ingevoerd.

Let op! Dit betekent dat rechtspersonen gebruik moeten maken van het zogenaamde oude portaal van de Belastingdienst.

Naar het overzicht

Nieuws

Advieswijzer Dealen met duurzaamheid in het mkb

7 tips om aan de slag te gaan en kansen te benutten Publicatiedatum: 08-01-2025 Duurzaamheid is d... Lees meer »

Vijf fiscale bespaartips voor december

SRA Publicatiedatum: 05-12-2024 De laatste maand van het jaar is weer aangebroken. Lees meer »

Heerlijk avondje bij u op de zaak?

Publicatiedatum: 28-11-2024 Als u als werkgever voor uw personeel en hun kinderen met sinterklaas... Lees meer »

Klaar voor een fiscaal slim einde van het jaar?

Het jaar loopt ten einde – dé tijd om nog fiscale voordelen te benutten! Met onze Special Eindeja... Lees meer »