Financieel, juridisch en fiscaal advies &
administratieve ondersteuning voor
ondernemers en particulieren

Vanaf 1 juni € 200 miljoen voor extra MKB-kredieten

Bron: SRA 

Het kabinet stelt € 200 miljoen beschikbaar voor speciale mkb-kredieten. Het krediet is onderdeel van het Time Out Arrangement (TOA) en is bedoeld voor bedrijven die daarbij gebruik maken van de Wet Homologatie Onderhands Akkoord (WHOA).

Wet Homologatie Onderhands Akkoord (WHOA)

 Via de Wet Homologatie Onderhands Akkoord kunnen bedrijven zonder instemming van alle schuldeisers toch een akkoord bereiken op een schuldregeling. De WHOA helpt bedrijven die door hoge schulden failliet dreigen te gaan, terwijl ze nog wel levensvatbare bedrijfsactiviteiten hebben, deze schulden te reorganiseren.

Maximum

De MKB-kredieten kennen een maximum van € 100.000. De leningen kunnen gebruikt worden voor het herstarten, uitbreiden of aanpassen van de bedrijfsactiviteiten. Belangrijkste voorwaarde is dat bedrijven komen tot goede afspraken met hun schuldeisers en dat het bedrijf in de kern gezond is.

Coaching

De beoordeling van de aanvraag voor een MKB-krediet gebeurt door Qredits. Zij zullen de leningen ook verstrekken. Ondernemers die het krediet ontvangen, krijgen van Qredits ook 12 maanden gratis coaching om hun bedrijf weer goed op de rails te krijgen.

Aanvragen kan vanaf 1 juni.

Gunstige voorwaarden

De looptijd van de lening is maximaal 6 jaar. Daarvan zijn maximaal de eerste 12 maanden aflossingsvrij. De rente bedraagt 2,5% gedurende de looptijd van de lening, er zijn geen behandelkosten en tussentijds boetevrij aflossen is mogelijk. Maximaal 30% van de lening kan verstrekt worden als achtergestelde lening. De rente voor dit deel bedraagt 5,25%. Voor de lening geldt hoofdelijke aansprakelijkheid, bij een bv via persoonlijke borgstelling.

Naar het overzicht

Nieuws

Controleer uw inschrijving bij de KVK

Publicatiedatum: 14-08-2025 De Kamer van Koophandel, KVK, past begin september 2025 de SBI-codes... Lees meer »

Wijzig uw bankrekeningnummer bij de Belastingdienst online

Bron: SRA Publicatiedatum: 14-08-2025 Als u uw motorrijtuigenbelasting, voorlopige aanslag inkoms... Lees meer »

Wanneer krijgt u een brief over box 3 van de Belastingdienst?

Bron: SRA Publicatiedatum: 13-08-2025 De Belastingdienst stuurt iedereen die – volgens de systeme... Lees meer »

ISDE-subsidie ook in 2026 beschikbaar

Bron: SRA De Investeringssubsidie duurzame energie en energiebesparing (ISDE) wordt ook in 2026 v... Lees meer »